AB "Snaigė" su ES parama pasirengė pardavimų užsienio rinkose didinimui
AB "Snaigė" su ES parama pasirengė pardavimų užsienio rinkose didinimui

AB „Snaigė“ yra vienintelė šaldytuvų ir šaldiklių gamintoja Lietuvoje bei Baltijos šalyse. Įmonė vykdo aukštos kokybės buitinių šaldytuvų, šaldiklių bei jų atsarginių dalių gamybą. Didžiąją savo gaminamos produkcijos dalį apie 95 proc. AB „Snaigė“ eksportuoja.
2011 m. kovo 9 d. AB "Snaigė" pradėjo įgyvendinti projektą „AB "Snaigė" pasirengimas pardavimų užsienio rinkose didinimui“ (VP2-2.1-ŪM-04-K-02-053), įgyvendinant Lietuvos 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategijos Ekonomikos augimo veiksmų programos 2 prioriteto „Verslo produktyvumo didinimas ir verslo aplinkos gerinimas“ priemonę „Naujos galimybės”. Šio projekto tikslas - padidinti AB "Snaigė" pardavimus užsienio rinkose, sertifikuojant gaminius, kuriuos planuojama eksportuoti, bei pristatant įmonę ir jos  produkciją užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose. Projektą iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas. Bendra projekto vertė – 298.840,00 Lt, įmonei skirta 119.536,00 Lt finansinė parama.
AB „Snaigė“, siekdama didinti pardavimus, nuolat investuoja į naujų modernių, produktų kūrimą bei jau gaminamų tobulinimą. Prieš pradedant šių naujų ir modifikuotų šaldytuvų pardavimą užsienio rinkose, yra privaloma atlikti jų bandymus bei gaminius sertifikuoti. Platesnė rinkoms pateikiamų modernių (konkurencingesnių) gaminių gama suteikia įmonei konkurencinį pranašumą, o tai užtikrina spartesnį pardavimų užsienio rinkose augimą. Projekto metu buvo įgyti 45 bandymo protokolai bei 22 šaldytvuvų sertifikatai.
Siekdama spartesnio pardavimų užsienio rinkose augimo, AB „Snaigė“ taip pat investavo į įmonės ir jos produkcijos pristatymą tarptautinėse parodose. AB „Snaigė“ dalyvavo Vokietijoje vykstančioje buitinės technikos parodoje IFA 2011. Tai - viena svarbiausių parodų, sulaukiančių didžiulio buitinės technikos gamintojų ir prekybininkų dėmesio. Parodos plotas viršijo 140 tūkst. kv m., joje apsilankė 240 tūkst lankytojų, savo naujausius pasiekimus pristatė 1441 buitinės technikos gamintojai iš viso pasaulio. Šioje parodoje, po kelių metų pertraukos savo naujausią produkciją pristatė ir AB „Snaigė“. Įmonė demonstravo naujausius savo gaminius – šaldytuvus stiklo paviršiumi „Snaigė Glassy“, „Snaigė Ice Logic“ modelius su „Full No Frost“ sistema bei A++ klasės šaldiklius. Parodos lankytojus sudomino Snaigės siūloma galimybė pasirinkti šaldytuvą ne tik geidžiamos spalvos, bet ir sukurti savo individualų šaldytuvo dizainą pasirinkus norimo vaizdo aplikaciją.
Dalyvavimas tarptautinėje parodoje „IFA“ yra itin svarbus, nes į Vakarų rinką eksportuojama apie 70 proc. visos AB „Snaigė“ pagaminamos produkcijos. Tikimasi, jog šių pasirengimo eksportui didinti veiklų įgyvendinimas tiesiogiai prisidės prie AB „Snaigė“ pardavimų užsienio rinkose didėjimo.
Projekto įgyvendinimo pabaiga – 2012 m. rugsėjo mėn. 9 d.